OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ŠKOLNÍM ROKEM

Opět máme září a já jsem si definitivně potvrdila, že nejkratší měsíc v roce není únor, ale právě červenec a srpen. Vždyť jak jinak by se mohlo stát, že prázdniny jsou už za námi a začíná nový školní rok? Co se dá dělat. Život není jen zábava, ale i práce a povinnosti, které čekají na všechny školáky po dvouměsíčním odpočinku.

Jsme tedy opět na začátku a červen je nenávratně pryč, ale dovolte mi ještě letmé ohlédnutí za posledními dny uplynulého školního roku. V pátek 25.6. jsme pro děti uspořádali sportovní dopoledne. Všichni společně jsme se vydali na krátkou vycházku spojenou s hraním her, při kterých děti získávaly body. Z vycházky jsme se vrátili na naši základnu-školní zahradu, kde jsme se rozdělili do skupinek a děti plnily další úkoly-např. sestavovaly panáčka z přírodnin nebo soutěžily, kdo najde více věcí na určité písmenko. Posledním úkolem bylo rozluštění zašifrované zprávy, psané morseovkou. Děti zjistily, že mají najít ukrytý poklad. Rozprchly se na všechny strany a hledaly jako o život. Hledání jim chvilku trvalo, protože děti ještě neví, že „pod svícnem bývá největší tma“. Naštěstí našly poklad v pravý čas, protože ukryté nanuky začaly pomalu tát. Sportovní dopoledne jsme ukončili vyhlášením nejúspěšnějšího sběrače bodů celého dne a vítěz „dostal hobla“.

Hledači pokladu

Jeden z našich žáčků o kousek programu přišel, ale určitě mu to nebylo líto. Zástupci projektu MAP II ORP Bílovec totiž přišli spolu s panem starostou z Bravantic předat Petru Neuerovi odměnu za nejlepší upoutávku na knihu Dědečkové.

Vítěz Petr Neuer

V pondělí 28.6. pak čtvrťáci strávili se svou paní učitelkou tradiční noc ve škole a mohli si tak naposledy společně užít delší čas v kolektivu, ve kterém prožily svá první čtyři školní léta. Dopřáli si pizzu, popcorn a jiné dobroty. Koukali na film, poslouchali muziku nebo se vydali na večerní putování školou, a tak se jim snad tato rozlučka líbila.

Přespávačka ve škole

Tečkou za školním rokem bylo rozdávání vysvědčení, rozloučení se s odcházejícími dětmi a také s odcházející paní učitelkou Munzarovou, pro kterou děti připravily malé překvapení. Děti dostaly na památku dárečky nejen od paní učitelky třídní, ale také od paní vychovatelky. Žáčci pak jen netrpělivě čekali na poslední zazvonění, které bylo definitivní tečkou za školním rokem a škola utichla.

Odcházející čtvrťáci

Nyní se to změní a bude tu opět živo a doufejme, že i veselo. Začátky jsou občas plné stresu a chaosu, ale nedejme se. Však ono se to zakrátko utřepe a pak už vše půjde jako po másle. Přejeme všem žáčkům úspěšné vykročení do nového školního roku a rodičům mnoho trpělivostmi s jejich ratolestmi.

Poznáváme dopravní značky 1

Poznáváme dopravní značky

Cestu z bíloveckého muzea zpět do naší školy jsme pojali jako dopravní vycházku. Děti poznávaly dopravní značky a v praxi předvedly, jak se umí bezpečně a podle pravidel pohybovat po cestě i po chodníku. celý text

ostatní | 5. 10. 2021 | Autor: Kateřina Mordáčová