ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ 1 Září ve školní družině

To nám to ale uteklo, letní prázdniny jsou za námi a my jsme již prožili první měsíc ve školní družince. V našem kolektivu jsme přivítali nové prvňáčky, kteří se prostřednictvím hravých úkolů a společenských her seznámili s prostředím školy. Nový školní rok jsme zahájili vzpomínkami na prázdniny, povídali jsme si, co kdo zažil a kde byl. Věnovali jsme se také tématu „Bezpečně do školy.“ Děti si opakovaly znalosti z dopravní výchovy: dopravní značky, dopravní prostředky, co je to křižovatka, kdo je chodec a kdo cyklista, jak správně přecházet silnici. Na vycházkách jsme věnovali pozornost nebezpečným místům v obci. Jak se máme chovat ve škole ke spolužákům i k dospělým, osvojování pravidel bezpečnosti a slušného chování, používání kouzelných slovíček, vytvoření pravidel ve školní družině – to byla náplň projektu „Jsme kamarádi.“ V projektovém dni „Den české státnosti“ se děti dozvěděly, proč slavíme 28.září státní svátek, seznámily se s legendou o svatém Václavovi, vybarvily omalovánky, vystřihly sv. Václava na koni a prohlédly si památky spojené se jménem sv. Václava, které najdeme v našem hlavním městě v Praze. Slunečného počasí jsme využili k častému pobytu na školní zahradě, kde jsme se věnovali pohybovým aktivitám s míči, švihadly a obručemi, dále relaxaci na průlezkách a houpačkách a hrám v přírodě. Děti ze školní družiny nacvičily pásmo písní a básní, kterým přivítali nově narozené občánky v naší obci. Akce se uskutečnila 18.září na Obecním úřadě. Na vycházkách děti pozorovaly podzimní změny v přírodě, práci lidí na zahrádkách i na poli, odlet ptáků do teplých krajin a ve školní družině pak tvořily obrázky s podzimní tématikou.

Vytvořeno: 11. 10. 2021
Poslední aktualizace: 16. 2. 2022 17:33