Únor a březen ve školní družině

Únor a březen ve školní družině 1 Děti si po vyučování v družině nejen hrají, ale také tvoří a dovídají se mnoho zajímavostí.

Únor a březen ve školní družině.

Četbou lidových pranostik a výtvarným tvořením svíček jsme si připomenuli svátek HROMNIC. V době konání zimních olympijských her se děti seznámily s druhy zimních sportů, s nezbytným vybavením, s bezpečností a se jmény úspěšných českých reprezentantů Martiny Sáblíkové a Ester Ledecké. Součástí tohoto tématu byla i prevence úrazů v zimě, poskytnutí a přivolání pomoci. Svoji kreativitu děti projevily při valentýnském tvoření. Vyrobily krásná přáníčka a dárečky pro své nejbližší. Závěr měsíce patřil MASOPUSTU, období veselí, karnevalů a dobrého jídla. Společnou četbou jsme si připomněli tradice našich předků, vyrobili papírové masky, zazpívali lidové písně, zatančili, přečetli si veselá říkadla a básničky. Měsíc březen jsme zahájili tématem Zdravý životní styl. Povídali jsme si, co vše můžeme udělat pro své zdraví, co je zdravá výživa a co naopak zdraví škodí. Z reklamních letáků děti vystřihovaly a lepily na papírový talíř zdravé potraviny a vytvořily plakát tlouštíka Pepíka, který naopak jedl vše nezdravé. Jaro jsme přivítali poznáváním prvních jarních květin. Děti skládaly z písmen jejich názvy. Třetí březnový týden nás sluníčko vytáhlo ven na školní zahradu. Každý den jsme trávili odpoledne na čerstvém vzduchu, děti hrály pohybové hry, využívaly herních prvků k relaxaci, v probouzející se jarní přírodě pozorovaly první hmyz, květinky a poslouchaly zpěv ptáčků. Pro naše kamarády, budoucí prvňáčky, jsme vyrobili roztomilé dárečky k zápisu.

Vytvořeno: 12. 4. 2022
Poslední aktualizace: 12. 4. 2022 8:46