Leden ve školní družině

Leden ve školní družině 1 Jak jsme v družince prožili první měsíc v novém roce?

Měsíc leden jsme začali vyprávěním o uplynulých vánočních svátcích. Poté jsme si četbou příběhu o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi připomněli svátek Tří králů. Děti tvořily postavičky králů z papíru, plnily úkoly v pracovních listech, kreslily omalovánky, luštily osmisměrky a společně jsme si zazpívali písničku“ My tři králové jdeme k vám“. Dalším tématem byla ZIMA. Četli jsme si a povídali o počasí, přírodě, o tom, jak se v zimě oblékat, o zimních hrách a sportech. Děti se seznámily s lidovými pranostikami na měsíc leden, a protože bylo toho sněhu v lednu málo, tak jsme si zimní náladu navodili básničkami, říkadly, písničkami a tvořením.

Závěr měsíce patřil zvířátkům a ptáčkům v zimě. Vyprávěli jsme si o druzích ptáčků, které můžeme spatřit u našich krmítek a co všechno můžeme dávat do krmítek na jejich přikrmování. Děti vystřihovaly ptáčky z papíru, které nalepily do krmítek a ozdobily vločkami. Povídali jsme si, jak tráví zimu zvěř v lese a čím myslivci zvěř přikrmují. Volné chvíle ve školní družině trávily děti hrou a to nejraději s plyšovými mazlíčky a molitanovými kostkami. K oblíbeným činnostem patřily také stolní společenské hry, stavebnice LEGO i relaxační chvilky s hudbou.

Vytvořeno: 16. 2. 2022
Poslední aktualizace: 16. 2. 2022 17:43