VELIKONOCE

VELIKONOCE - inspirace pro děti :)

🐰🐣 VELIKONOCE 🐣🐰

Cíle:

👉 Dítě se seznámí s tradicemi Velikonoc a jejich symboly (pomlázka, vajíčka, beránek, zajíček…).

👉 Seznámení s velikonočními pokrmy (Velikonoční beránek, Jidášci, mazanec).

👉 Přiblížení velikonočních zvyků

Náměty na rozhovory:

Nechejte zapojit dětskou fantazii a poslechněte si, co se dětem vybaví nebo si představí pod pojmem Velikonoce.

👉 Jak slavíme Velikonoce? Jaké máme zvyky? Co se peče na Velikonoce? Barvíte, čím a jak doma vajíčka? Chodíte na pomlázku? Proč kluci šlehají pomlázkou dívky? Znáte pojem dívčí koleda? Povídání o bílé sobotě, božím hodu velikonočním a Velikonočním pondělí.

Jednoduché činnosti:

👉 modelování vajíček z modelíny

👉 skládání obrázků z pet vršků (vajíčko, pomlázka)

👉 skládání slov z nastříhaných písmen dle vzoru V E L I K O N O C E, V E J C E, P O M L Á Z K A…

👉 mozaika – děti nalepují rozbité skořápky na předkreslený motiv

👉 stavby z kostek-stavění kurníku

👉 pomáhání mamince při pečení beránka

👉 loupání skořápky u vařeného vajíčka

👉 malování obrázku dle diktátu (namaluj velké vajíčko, pod vajíčko talířek, doprostřed vajíčka kytičku, pod kytičku srdíčko, nad kytičku sluníčko, vedle kytičky vpravo kolečko, vedle kytičky vlevo mráček…), obrázek můžete vybarvit

Vytleskávání slov: Velikonoce, vajíčko, pomlázka, jaro, beránek, zajíček, tráva…. 👏

Vytvořeno: 22. 3. 2021
Poslední aktualizace: 22. 3. 2021 15:16