Paní vychovatelka Pavla Štukavcová

Tel.: 734 158 836

Ranní provoz: ano, od - do: 6:00 - 7:40

Odpolední provoz: ano, od - do: 11:55 - 16:15

Výše měsíční úplaty ve školní družině: 100 Kč, každý další sourozenec 50 Kč/měsíc

Umístění školní družiny: v budově ZŠ

Nabídka zájmových kroužků: ano

Jsou přijímáni všichni zájemci: ano

Zdraví nás baví

Ve druhé polovině února jsme se ve školní družině věnovali tématu „ Já a moje zdraví“. Povídali jsme si, co je zdraví a nemoc, co je zdravá strava, jak předcházet nemocem a jak je důležitý pobyt na čerstvém vzduchu. Dne 23. 2. 2021 se uskutečnil ve školní družině další projektový den s názvem „Zdraví nás baví“ a svým obsahem navázal na probírané téma. Navštívila nás paní magistra z lékárny v Novém Jičíně, která si pro děti připravila zajímavý program. Na úvod každé dítě představilo svoji plyšovou hračku a společně jsme si s nimi rozhýbali tělo za doprovodu hudby. Poté paní magistra seznámila děti s povoláním lékárnice a představila pomůcky, které k práci používá. Děti si mohly osahat třenku, těrku, špachtli a formu na výrobu čípků. Sledovaly, jak se vyrábí želatinové tobolky. Samy si umíchaly léčivou mastičku na suché ruce a odnesly domů jako dárek. Děti dále soutěžily v družstvech. Plnily například tyto úkoly: co patří do lékárničky, co vše můžeme koupit v lékárně, co je nemoc a co úraz, poznávaly bylinky podle vůně, soutěžily v obvazování kamaráda. Paní lékárnice vysvětlila dětem význam léčivých bylin pro naše zdraví. Seznámila děti se čtyřmi druhy bylinek-heřmánek, sléz, máta a lípa. Ze směsi těchto bylin si děti samy namíchaly podle receptu čaj. Ten nasypaly do sklenic, které si vyzdobily a odnesly domů jako pěkný dárek. Základům ošetření poranění se děti učily na své plyšové hračce. Dětem se akce moc líbila a za své znalosti i praktické dovednosti dostaly od paní magistry zdravé dobroty a vitamíny.

Zdraví nás bavíZdraví nás bavíZdraví nás bavíZdraví nás bavíZdraví nás bavíZdraví nás baví

Aktuality školní družiny: skolni-druzina/aktuality-sd/